Príbehy,
na ktorých záleží
roku 2019

Minulé Vánoce jsme se našich klientů zeptali, jaká mají přání. Pro sebe, pro rodinu, své blízké nebo své okolí.

O iniciatíve

Sme bankou pre všetko, na čom záleží. Najviac nám záleží na našich klientoch a vieme, že pre každého z nich je dôležité niečo iné.

Počas Vianoc 2018 sme sa rozhodli dať príležitosť našim klientom povedať nám, na čom najviac záleží im. A tak sa zrodila naša iniciatíva Splnené priania.

Naši klienti sa s nami mohli podeliť o svoje priania a my sme splnili 100 z nich v sume do 800 EUR.

100 najoriginálnejších prianí. 50 českých a 50 slovenských.

Splnili sme 4 priania pre charitatívne organizácie, 3 priania pre detské domovy, 8 pre nemocničné zariadenia, 4 priania, ktoré spadajú do kategórie originálne, 2 z nich obsahovali vysnívaný rodinný pobyt, 5 prianí bolo vyplnených pre školy a školské zariadenia, 4 pre sociálne zariadenia, 3x sme pomohli rodinám, 10x sme splnili prianie na vylepšenie zdravotného stavu a podporili sme 6 útulkov.

Ktoré priania sme splnili

Optické vlákna

Jedenásťročný Vojtík objavuje svet hlavne prostredníctvom svojich zmyslov. Preto si jeho mamička priala vniesť do jeho života viac svetla so senzorickými vláknami.

Prečítať príbeh >

Športový kočík Benecykel

Pani Jarmila má vnúčika Kubíka s postihnutím. Preto si najviac priala športový kočík Benecykel, aby si Kuba mohol užívať výlety na bicykli so svojou rodinou.

Prečítať príbeh >

Rybárska výbava

Manžel pani Barbory tvrdo pracoval na stavbe ich rodinného domčeka. Času na odpočinok tak veľa nemal. Pretože je vášnivý rybár, priala si pre neho poriadne rybárske vybavenie, s ktorým by si užil svoj čas na rybách.

Prečítať príbeh >

Kredenc

Manželia V. nás prekvapili svojím netradičným prianím. Priali si zreštaurovať starý kredenc z roku 1905. Tento kredenc sa v ich rodine dedí z generácie na generáciu. Teraz ju získa ich dcéra a tradícia tak ostane zachovaná.

Prečítať príbeh >

Vláčkodráha

Pani Veronika si pre svojho 4-ročného Matýska priala drevenú vláčikovú dráhu, po ktorej už dlho túžil. Rada by však obom dopriala aj nejaký pekný zážitok, pretože spomienky sa, na rozdiel od vecí, nestratia. Preto sme jej splnili aj ďalšie dve priania: návštevu akvaparku a indoor skydiving.

Prečítať príbeh >

Podpora pre psí útulok

Potešilo nás, že sme mohli splniť prianie nielen ľuďom, ale aj nemým tváram. Práve to si totiž priala pani Jana – financie na rekonštrukciu psieho útulku OZ Doga Azyl.

Prečítať príbeh >

Podpora pre OZ Vagus

Niekedy je najhrejivejším prianím, ak môžete pomôcť niekomu inému. Slečny Sandra a Noémi si preto priali pomoc organizácii Vagus, ktorá sa dlhodobo stará o ľudí bez domova.

Prečítať príbeh >

Altánok

Pani Petra si priala umožniť svojej 70-ročnej nastávajúcej svokre tráviť čas s vnúčikom v záhrade. Preto jej urobil radosť altánok, v ktorom by sa aj vonku mohla pohodlne usadiť.

Prečítať príbeh >

Celkovo sme splnili 100 prianí.

100 českých a slovenských splnených prianí